Szkolenia - Konferencje - Wesela - Studniówki / Kraków - Niepołomice - Wieliczka. Zakrzów 343 k/ Niepołomic. Rezerwacja: +48 668 811 821 biuro.zajazd.celtycki@gmail.com

Według opublikowanego właśnie przez Eurostat raportu Małopolska jest jednym z dwóch najczęściej odwiedzanych przez turystów regionów w Polsce.

Według opublikowanych przez Eurostat danych pochodzących z 2015 roku Małopolska i Zachodniopomorskie były najczęściej odwiedzanymi regionami w Polsce. W roku 2015 w województwie zachodniopomorskim turyści wykupili w sumie 12,3 mln noclegów, zaś w województwie małopolskim – 10,9 mln. Z danych wynika, że w Małopolsce wykupiono więcej noclegów niż na Malcie czy popularnych regionach turystycznych Danii i Bułgarii oraz na całej Litwie i Łotwie razem wziętych.

Szukasz noclegów w okolicach miejscowości Kraków, Wieliczka, Niepołomice? Sprawdź >>> Noclegi Niepołomice

Jak tłumaczyć wysoką pozycję Małopolski w rankingu Eurostatu? Nie ulega wątpliwości, że Małopolska to nie tylko jeden z najważniejszych turystycznych regionów Polski, ale także jeden z nielicznych, w których turystyka kwitnie przez okrągły rok. Kraków, Wieliczka, Niepołomice czy Zakopane są najlepszymi tego przykładami. Jeśli do tego dodamy turystykę pielgrzymkową, w której Małopolska również jest bardzo aktywna oraz to, że Kraków i okolice (Wieliczka, Niepołomice i inne miejscowości) są miejscem bardzo wielu konferencji (zarówno konferencji biznesowych jak i naukowych) otrzymamy pełny obraz turystyki wypoczynkowej oraz biznesowej Małopolski. W tym kontekście oczywiście wcale nie dziwi tak wysoka pozycja Małopolski w rankingu Eurostatu.

Cieszymy się z pozycji Małopolski w rankingu opublikowanym przez Eurostat. Trzeba jednak zauważyć, że doskonały wynik rankingowy Małopolski bardzo blado wygląda przy liderach turystyki europejskiej. Na ten przykład Wyspy Kanaryjskie mogą się poszczycić liczbą 94 mln wykupionych noclegów,  region Paryża 76.8 mln noclegów, a Katalonia 75.5 mln. Małopolska wyszła blado także w porównaniu z chociażby Pragą (15.9 mln noclegów) czy Sztokholmem (19.9 mln noclegów).

 

Pełny raport Eurostatu można znaleźć [tutaj]