Szkolenia - Konferencje - Wesela - Studniówki / Kraków - Niepołomice - Wieliczka. Zakrzów 343 k/ Niepołomic. Rezerwacja: +48 668 811 821 biuro.zajazd.celtycki@gmail.com

W zeszłym roku Kopalnia Soli „Wieliczka” odnotowała kolejny rekord frekwencji. W roku 2017 wielicką kopalnię soli odwiedziło 1,7 miliona turystów z ponad 200 krajów świata!

1,7 miliona turystów, którzy w minionym roku odwiedzili „Wieliczkę” oznacza blisko dziesięcioprocentowy wzrost odwiedzin w stosunku do roku 2016. Rekordowa frekwencja w kopalni soli w Wieliczce jest efektem zarówno większej liczby turystów polskich jak i zagranicznych. Ci drudzy – w roku poprzednim – stanowili około połowę wszystkich odwiedzających.Poza Polakami, w roku 2017, obiekt najczęściej odwiedzali w kolejności obywatele Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Francji, Stanów Zjednoczonych, Norwegii, Szwecji, Czech oraz Belgii. Wśród odwiedzających byli także turyści z takich odległych i egzotycznych dla nas krajów jak Surinam, Brunei czy Lesotho.

Kopalnia Soli „Wieliczka” to jedna z największych atrakcji turystycznych nie tylko na w Małopolsce, ale także w całej Polsce.  Zabytkowa kopalnia soli od 1978 roku widnieje na Światowe Liście Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, a w roku 1994 Prezydent RP nadał jej miano Pomnika Historii Narodowej.Obecnie Kopalnia Soli „Wieliczka” to nie tylko turystyczna atrakcja do zwiedzania, ale także nowoczesny obiekt konferencyjny. W roku ubiegłym w kopalni zorganizowano ponad 350 różnych eventów i konferencji.

 


Źródło: aktualnosciturystyczne.pl