Szkolenia - Konferencje - Wesela - Studniówki / Kraków - Niepołomice - Wieliczka. Zakrzów 343 k/ Niepołomic. Rezerwacja: +48 668 811 821 biuro.zajazd.celtycki@gmail.com

Rośnie w naszym kraju wartość inwestycji w branży hotelarskiej. W pierwszym półroczu tego roku wyniosły one 350 milionów euro. Pod tym względem Polska jest liderem w Europie Środkowo-Wschodniej.

W pierwszych dwóch kwartałach roku 2017 w Polsce sfinalizowano w branży hotelarskiej 16 transakcji, w sumie na kwotę 350 milionów euro. Według analizy międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield, Polska jest liderem w branży hotelarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej nie tylko pod względem wielkości zainwestowanego kapitału, ale także ogólnej liczby transakcji.


Szukasz noclegów w okolicach Krakowa, Wieliczki i Niepołomic. Sprawdź ofertę Hotelu Zajazd Celtycki >>> noclegi w okolicach Krakowa

Dla porównania, w tym samym czasie w całym naszym regionie miały miejsce 34 transakcje w sumie na kwotę 700 milionów euro. Oznacza to, że w naszym kraju odnotowano blisko połowę inwestycji w regionie. Drugą pozycję w zestawieniu zajmują Czechy (6 transakcji na łączną kwotę 166 milionów euro), a kolejną pozycję zajmują Węgry (łączna kwota transakcji wyniosła 99 milionów euro).

Wszystkie powyższe kraje zanotowały znaczny wzrost inwestycji w hotelarstwie w zestawieniu rok do roku. Analitycy podkreślają, że w naszym regionie środkowo – wschodniej Europy w tej chwili istnieje bardzo dobry klimat dla inwestycji w hotelarstwie i w turystyce w ogóle. Zarówno inwestycje jak i poziom przychodów w tej branży rośnie u nas szybciej niż w krajach Europy Zachodniej.

 


Źródło: e-hotelarz.pl