Szkolenia - Konferencje - Wesela - Studniówki / Kraków - Niepołomice - Wieliczka. Zakrzów 343 k/ Niepołomic. Rezerwacja: +48 668 811 821 biuro.zajazd.celtycki@gmail.com

Planujesz w naszym hotelu szkolenie, konferencję, imprezę firmową, wesele lub jakąś inną uroczystość? Zobacz co warto zobaczyć w pobliskich Niepołomicach.

Gościom naszego hotelu, którzy przyjeżdżają do nas odpocząć, uczestniczyć w szkoleniu, konferencji lub jakiejkolwiek innej imprezie lub uroczystości możemy polecić dla urozmaicenia pobytu w naszym obiekcie krótkie odwiedziny w Niepołomicach. Niepołomice, które znajdują się ok. 7 kilometrów od naszego hotelu są doskonałym miejscem na krótką, 3-4 godzinną wycieczkę. To historyczne, niewielkie i spokojne miasteczko po wieloletnich pracach renowacyjnych odzyskało swój dawny blask i jest z pewnością warte zobaczenia.

>>> Noclegi Niepołomice – okolice Wieliczki i Krakowa <<<

Niepołomice, czyli druga stolica Polski

Historia Niepołomic, które dziś zamieszkuje niewiele ponad 10 tysięcy mieszkańców, sięga jeszcze czasów piastowskich. Słynny zamek w Niepołomicach wybudowany został przez Kazimierza Wielkiego w XIV wieku. Natomiast w czasach panowania Jagiellonów – przebudowany tenże niepołomicki zamek był drugą siedzibą królewską. Z tej przyczyny słynny kronikarz Jan Długosz nazywał Niepołomice drugą (po Krakowie) stolicą Polski.

Niepołomice  – co warto zobaczyć

Każda turystyczna wycieczka do Niepołomic ma kilka obowiązkowych punktów:

  • zamek królewski, który po odrestaurowaniu jest od 10 lat ponownie wizytówką Niepołomic. W zamki znajdują się gotyckie i renesansowe piwnice, sale parteru, znajdujące się na poziomie zamkowego dziedzińca i zajmowane przez Muzeum Niepołomickie sale na pierwszym piętrze. Na poddaszu znajdują się pokoje hotelowe oraz Centrum Konferencyjne im. Lecha Wałęsy, a na parterze działa restauracja;
  • Muzeum Niepołomickie – w muzeum znajduje się ekspozycja stanowiąca depozyt kościoła parafialnego w Niepołomicach, wśród eksponatów znajdziemy najstarsze dokumenty królewskie i papieskie, takie jak akt utworzenia parafii z 1350 czy wystawiony przez Kazimierza Wielkiego akt erekcyjny i donacyjny kościoła, a także zobaczyć możemy wystawę trofeów myśliwskich
  • Ogrody Królowej Bony – odtworzony niedawno po południowej stronie zamku renesansowy Ogród Bony składający się z 6 prostokątnych kwater poprzedzielanych żwirowymi alejkami. Wejście do ogrodu od strony ul. Zamkowej zdobi odlany z brązu pomnik Kazimierza Wielkiego w towarzystwie małego chłopca.
  • Kościół Parafialny pod wezwaniem Dziesięciu Tysięcy Męczenników – kościół parafialny z XIV wieku, którego fundatorem był  Kazimierz Wielki.
  • Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne – od 2004 obserwatorium nosi imię Kazimierza Kordylewskiego – krakowskiego astronoma, odkrywcy pyłowych księżyców ziemi.
  • Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa – w Centrum znajduje się jedyne w Polsce Muzeum Fonografii, w którym możemy podziwiać około 150 eksponatów (najstarsze eksponaty mają ponad 130 lat.
  • Kopiec Grunwaldzki – znajdujący się na zachód od rynku na tzw. Wężowej Górze (212 m n.p.m.) Kopiec sięga 14 metrów wysokości, a średnica jego postawy ma 30 metrów, na szczycie kopca stoi kamienny krzyż z pamiątkową tablicą.

 

Źródło: Wikipedia.org